Kitap okumanın geleceği

kindleAmazon ‘un uzun zamandır satışta olan kitap okuma aygıtı Kindle, yeni versiyonunu satışa çıkardı. Bu okuma aygıtı sayesinde, online olarak satın aldığı kitabı 60 saniye gibi kısa bir sürede kindle ‘a indirebilecek olan kullanıcı, kitabını anında okumaya başlayabilecek. Üstelik gözleriniz yorulduğunda kitabı size sesli olarak okuyabiliyor. Yeni modelde yaklaşık 1.500 kitabı depolama imkanı sunan cihaz, kitap okumanın da geleceği olma yolunda. Raflar dolusu kitabı depolama ve taşıma sorununu ortadan kaldıran kindle, aynı zamanda kitabın yasal yollardan ve uygun fiyata alınması imkanını da sağlıyor. Zamanla her dildeki her kitabın satılması ve okunabilmesini amaçladığını açıklayan üretici, ilerleyen zamanlarda Türkçe kitapların da bu yolla okunması ve satılması yönündeki beklentiyi artırıyor.

İçtihat ve mevzuat programlarının yaygınlaşmasıyla mesleki faaliyetlerinde büyük kolaylıklar edinen avukaların, kütüphanelerindeki bütün kitapları çantalarında taşıma olanağına kavuşmaları da benzer etkiyi yaratacaktır. Kitapları dokunarak okumak istebilecek meslektaşlarımızın olması muhtemel. Ama sağladığı avantajlar nedeniyle zamanla  kağıt kitabın e-kitaba ve teknolojiye yenildiğini göreceğiz.

Facebook yorumları

adet yorum

Powered by Facebook Comments

Avukat, Arabulucu Şamil Demir (LL.M, MCIArb) 1976 Yılında Ankara’ da doğmuştur. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, 2011 yılında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1998 yılından bu yana Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 14.11.2013 tarihinden bu yana Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Siciline kayıtlı arabulucudur. İngilizce bilmektedir. Evli, bir çocuk babasıdır. Şamil Demir, şu kurumlara üye ve akreditedir: - Ankara Barosu (Sicil No: 13560) Türkiye Barolar Birliği (Sicil No: 43868) - Adalet Bakanlığı HİGM Arabuluculuk Daire Başkanlığı (Sicil No: 0002) - Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneği (Başkan) - Chartered Institute of Arbitrators (MCIArb, Mediator Member: 36195) - International Mediation Institute, Certified Mediator Mediators Beyond - Borders International, Member World Mediation Organization, Fellow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir