Yırtıcı Avukat Arıyormuş!

Geçen hafta yaptığım ilginç görüşmeyi hala unutamadım. Görüşme yaptığım kişi bir müvekkil adayıydı. Konuşmasına önceki avukatlarından şikayet ederek ve onları neden azlettiğini anlatarak başladı. Daha sonra öfke kontrolü yapamadığı için hasımıyla her karşılaşmasının yeni bir polisiye olaya ve davaya konu olduğu süreci… Dinlemek yaklaşık iki saatimi aldı.

Konuşmasının sonunda da “beni bu kişiye karşı savunacak yırtıcı bir avukat arıyorum” dedi. Yırtıcı avukat nasıl olurmuş sorusuna net bir cevap veremedi ama; sanırım akıl sağlığı bozuk birini arıyorsunuz dediğimde, “evet” dedi. Bundan anladığım kadarıyla vatandaş avukatı takım tutar gibi fanatik bir şekilde kendi tarafını tutacak birisi olarak görmekteydi.

Kişinin bu hali üzücü olmakla birlikte avukat bulamamasına sevindim. Bu zor şartlarda bile mesleki onurundan ödün vermeyen meslektaşlarımdan aldığı “hayır” cevapları bu adamı sokaklara düşüp kapı kapı gezerek avukat aramaya sevketmişti.

Facebook yorumları

adet yorum

Powered by Facebook Comments

Avukat, Arabulucu Şamil Demir (LL.M, MCIArb) 1976 Yılında Ankara’ da doğmuştur. 1997 yılında Anadolu Üniversitesi Hukuk Fakültesinden, 2011 yılında Başkent Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Özel Hukuk yüksek lisans programından mezun olmuştur. 1998 yılından bu yana Ankara Barosuna kayıtlı olarak serbest avukatlık yapmaktadır. 14.11.2013 tarihinden bu yana Adalet Bakanlığı Arabuluculuk Siciline kayıtlı arabulucudur. İngilizce bilmektedir. Evli, bir çocuk babasıdır. Şamil Demir, şu kurumlara üye ve akreditedir: - Ankara Barosu (Sicil No: 13560) Türkiye Barolar Birliği (Sicil No: 43868) - Adalet Bakanlığı HİGM Arabuluculuk Daire Başkanlığı (Sicil No: 0002) - Alternatif Uyuşmazlık Çözümleri Derneği (Başkan) - Chartered Institute of Arbitrators (MCIArb, Mediator Member: 36195) - International Mediation Institute, Certified Mediator Mediators Beyond - Borders International, Member World Mediation Organization, Fellow

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir